W związku ze zmianami, jakie wprowadził Niebiański Cesarz w zakresie symboliki państwowej, nastąpiły zmiany w oznaczeniach na mundurach naszych żołnierzy, a przy okazji system został dopracowany i wzbogacony.
Tak jak poprzednio mundury polowe występują w dwóch odmianach czyli z typową bluzą polową (długa, noszona z pasem) oraz bluza 3/4, wpuszczana w spodnie i przeznaczono typowo pod kamizelkę taktyczną/balistyczną.
Wojska lądowe:
1/ W przypadku wojsk lądowych mundury występują w dwóch odmianach kolorystycznych czyli zwykłej (kamuflaż w odcieniach zieleni i brązu) oraz pustynnej (odcienie beżu i brązu):
Beret koloru zielonego otrzymał zamiast godła państwowego wprowadzony znak sił zbrojnych czyli niebiesko-żółtą szachownicę.
2/ Każdy mundur oraz kamizelka balistyczna ma oznakowania w dwóch odmianach czyli barwnej oraz o obniżonej widzialności (w kolorach zbliżonych do barw munduru).
W Siłach zbrojnych Nan Di stosowane są modułowe kamizelki taktyczno-balistyczne, co umożliwia ich odpowiednie konfigurowanie:
Od lewej: żołnierz w długiej bluzie mundurowej z pasem (w tej konfiguracji można umieszczać pewne elementy wyposażenie na pasie lub stosować lekkie kamizelki taktyczne) i w berecie, a następnie żołnierze w różnych konfiguracjach kamizelki taktyczno-balistycznej (bazowa, krótka i rozbudowana) i hełmach.
3/Analogicznie skonfigurowane są mundury w wersji pustynnej (dwie ilustracje dla przykładu, ale ten zestaw jest identyczny z zestawem podstawowym):
4/ Przewidziano również odpowiednie ubiory specjalne:
- kurtka i spodnie wodoodporne (w wersji podstawowej) z ocieplaczem;
- ubiory ochronne (w obu wersjach kolorystycznych);
- elementy maskujące np. dla snajperów i zwiadowców (w obu wersjach kolorystycznych).
5/ Do nocnych działań specjalnych przewidziany jest zestaw w kolorze czarnym (tylko z bluzą do kamizelki):
Siły powietrzne:
1/ Personel Sił Powietrznych używa mundurów w zestawach podobnych do wojsk lądowych (choć uproszczonym) w innym kamuflażu - tzw. miejskim, który lepiej sprawdza się na terenach baz lotniczych:
W przypadku wykonywania zadań typowych dla żołnierzy Wojsk Lądowych i działania w terenie stosowane jest umundurowanie analogiczne do umundurowania wojsk lądowych w odpowiedniej kolorystyce.
Marynarka Wojenna:
Marynarze maja charakterystyczne umundurowanie w barwach złożonych z odcieni niebieskiego - nie służy maskowaniu, ale wyróżnieniu tej formacji spośród pozostałych.
W przypadku tych mundurów jest tylko odmiana z oznakowaniem barwnym, gdzie flagę państwową zastąpiono banderą. Natomiast formacje należące do Marynarki Wojennej, które działają na lądzie mają umundurowanie analogiczne do tego stosowane w wojskach lądowych (w podstawowej odmianie kolorystycznej czyli bez pustynnego), ale oznakowane banderą, a nie flaga państwową.
Stosowane są różne ubiory specjalne np. strój płetwonurka czyli kamizelki ochronne w różnych barwach (na ilustracji tylko przykłady), które identyfikują funkcje marynarza na pokładzie okrętu (co jest szczególnie ważne na lotniskowcach) oraz ochronne kaski robocze.
Kombinezony pilotów (i ogólnie personelu latającego):
Od lewej: pilot śmigłowca Wojsk Lądowych, pilot samolotu Sił Powietrznych, pilot śmigłowca Marynarki Wojennej oraz pilot samolotu Marynarki Wojennej.
Zasadniczo jest to już cały komplet umundurowania (występują jeszcze pewne dodatkowe elementy oporządzenia czy ochronne) i jeżeli Cesarz zatwierdzi to w zasadzie pójdzie to do kompletnych przepisów ubiorczych, ale to już po opracowaniu wizerunków stopni wojskowych i wszelkiego innego oznakowania oraz może tez mundurów wyjściowych.