Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Dekret Prefekta Generalnego Wyspy Świętej Małgorzaty
ws. tytułów naukowych.
art. 1.
Przyznaje się szkole wyższej Koledź na Morzu - Collegium in Mari (CiM), będącej częścią Hasselandzkiej Akademii Nauk im. Królowej Magdaleny, prawo do nadawania tytułu licencjata i magistra net.
art. 2.
Dla uzyskania tytułów określonych w art. 1, niezbędne jest ukończenie studiów z wynikiem co najmniej dostatecznym i złożenie pracy, ocenionej co najmniej jako dostateczną.
art. 3.
Tytuły przyznaje dyrektor Koledźu na Morzu - Collegium in Mari (CiM).
art. 4.
Dyrektor Koledźu na Morzu - Collegium in Mari (CiM) ma też prawo nostryfikacji tytułów przyznanych w innych mikronacjach, jak również stopnia doktora.
Rozporządzenie ws. przejściowych przepisów porządkowych i karnych
Działając na podstawie art. 4 Dekretu Prefekta Generalnego z 10.06.2024 r. Wyspy św. Małgorzaty ws. organizacji władz Wyspy św. Małgorzaty, postanawia się co następuje:
art. 1.
Wszelkie działanie na szkodę Wyspy Świętej Małgorzaty jest przestępstwem, karanym w zależności od stopnia szkodliwości czynu, aresztem do dni 14, więzieniem do dni 14, więzieniem do 3 miesięcy lub banicją.
art. 2.
Wszelkie działanie na szkodę obywateli, mieszkańców lub gości Wyspy Świętej Małgorzaty jest wykroczeniem, karanym naganą lub aresztem do dni 10, albo przestępstwem, karanym w zależności od stopnia szkodliwości czynu, aresztem do dni 14, więzieniem do 3 miesięcy lub banicją.
art. 3.
Wszelkie działanie niezgodne z ogólnie przyjętą netykietą lub nieobyczajne jest wykroczeniem, karanym naganą lub aresztem do dni 10, albo przestępstwem, karanym w zależności od stopnia szkodliwości czynu, aresztem do dni 14 lub więzieniem do 3 miesięcy.
art. 4.
Zamiast ukarania, możliwe jest pouczenie. Podsądny może być pouczony tylko raz; w razie popełnienia kolejnego czynu zabronionego konieczne jest wymierzenie kary.
art. 5.
Oskarżony ma prawo do obrony; Wyspa Świętej Małgorzaty nie zapewnia obrońców z urzędu.
art. 6.
Na wniosek mikronacji obecnej na Bastionie Pollin, Prefekt Generalny może przekazać sprawę oskarżonego - obywatela danej mikronacji - sądowi właściwemu dla tej mikronacji.
art. 7.
Rozporządzenie wchodzi w życie po opublikowaniu.
Dekret Prefekta Generalnego Wyspy Świętej Małgorzaty
ws. współpracy z innymi mikronacjami
art. 1.
Prefekt Generalny Wyspy Świętej Małgorzaty może nazwiązywać spółpracę z innymi mikronacjami. Mikronacje, zwane też wirtualnymi państwami, muszą zarządzać określonym, wirtualnym terytorium, posiadając władzę centralną i nadzorując forum dyskusyjne lub jego część.
art. 2.
Wyspa Świętej Małgorzaty uznaje wszystkie mikronacje spełniające warunki określone w art. 1; Prefekt Generalny może jednak cofnąć uznanie o ile wymaga tego interes państwowy.
art. 3.
Wyspa Świętej Małgorzaty nawiązuje stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasad i poselstw. Możliwe jest też nawiązanie stosunków konsularnych, przy czym Wyspa Świętej Małgorzaty zastrzega sobie możliwość powoływania konsuli honorowych.