Rozmowy ws. statutu Paktu

Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Niebiański Cesarz
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Rozmowy ws. statutu Paktu

Post autor: Piotr Romanow »

Szanowni,
W momencie, gdy Królestwo Fenocji było przyjmowane w szeregi naszej wspólnoty z ich strony padło zastrzeżenie do artykułu III Statutu Paktu o Wzajemnej Obronie i Współpracy. Skoro została poruszona ta kwestia, to może powinniśmy wszyscy usiąść naszym aktualnym składem i renegocjować statut, który mógłby wejść na kolejny poziom.

W kwestii ekonomicznej najmniej mam jednak do powiedzenia, chciałbym aby w Statucie znalazła się wzmianka o współpracy w zakresie handlu między państwami członkowskimi czy wolny ruch graniczny (tj. Coś na wzór strefy schengen). Proponowałbym także wprowadzenie narracyjnej gospodarki, co przede wszystkim podniesie aktywność naszych forum, a także zacznie generować większe dochody naszych państw, które moglibyśmy przeznaczyć na wspieranie inicjatyw międzynarodowych.

Bank sojuszu - to zagadnienie także przedstawiam tutaj zgromadzonym, nie jako obowiązek, a raczej luźna propozycja, aby nasz sojusz takowy posiadał. Nie ważne czy będzie to konto bankowe, czy bank. Zbierając składki moglibyśmy całym sojuszem decydować się o wspieraniu inicjatyw międzynarodowych, tak jak wspomniałem o tym w poprzednim punkcie. Niezmiernie byłbym ucieszony, gdyby wśród sponsorów Rajdów pojawił się kiedyś Pakt Bundżadarski.

Doktryna Romanowa - podczas ostatnich wydarzeń na Nordacie uznałem, to za rzecz bardzo ważną, a nawet kluczową jeżeli spojrzeć na ostatnie wydarzenia w Federacji Nordackiej. Nie jestem ich otwartym sojusznikiem i nie mam na celu z nimi walczyć, ale widząc że nic lepiej nie działa niż wsparcie sojuszników proponuję, aby wprowadzić artykuł do naszego statutu o brzmieniu: "Napad zbrojny, a także dyplomatyczny na jednego członka paktu, traktowany jest jako napad na ogół". Moglibyśmy przez to rozumieć, że atak, który pada na jednego z nas wzywa całą wspólnotę do obrony.

Zapraszam do zabrania głosu.
DW: @Artur Kardacz, @Benjamin, @Heinz-Werner Grüner , @Andżej-chan
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Pierwszy Margrabia Ocidene Marte
Artur Kardacz
Kontakt:

PRZEDSTAWICIEL

Re: Rozmowy ws. statutu Paktu

Post autor: Artur Kardacz »

Piotr Romanow pisze: 09 lut 2024, 05:50
Doktryna Romanowa - podczas ostatnich wydarzeń na Nordacie uznałem, to za rzecz bardzo ważną, a nawet kluczową jeżeli spojrzeć na ostatnie wydarzenia w Federacji Nordackiej. Nie jestem ich otwartym sojusznikiem i nie mam na celu z nimi walczyć, ale widząc że nic lepiej nie działa niż wsparcie sojuszników proponuję, aby wprowadzić artykuł do naszego statutu o brzmieniu: "Napad zbrojny, a także dyplomatyczny na jednego członka paktu, traktowany jest jako napad na ogół". Moglibyśmy przez to rozumieć, że atak, który pada na jednego z nas wzywa całą wspólnotę do obrony.

Zapraszam do zabrania głosu.
Nie widzę takiej potrzeby. Zgodnie z pkt. 4 art. 2 w przypadku ataku na jednego członka sojuszu, pozostali zobowiązani są do zbrojnego wsparcia i odpierania wrogiej napaści.
Awatar użytkownika
Andżej-chan Stempel
Biały Chan
Kontakt:

OBYWATEL

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Post autor: Andżej-chan »

Ja na ten moment nie dostrzegłem, żeby Statut w czymś przeszkadzał lub coś utrudniał. Najlepiej byłoby, żeby propozycje reform przedstawiły osoby, które uważają, że coś nie funkcjonuje optymalnie.

Bank może powstać, nie mam nic przeciwko. Ale czy Pakt lepiej wydawałby zebrane pieniądze od państw członkowskich, które musiałyby je wpłacać? Na ten moment nie mam pomysłu na co mielibyśmy przeznaczać pieniądze.

Co do doktryny Romanowa, czym jest napad dyplomatyczny? Nasi sojusznicy mogą liczyć na Nową Ordę, ale nie wiem czy jest sens mobilizować cały pakt po każdej niemądrej wypowiedzi pana Kirianóo. Napad zbrojny to inna sprawa, ale to już jest uregulowane.

Podsumowując, nie wiem czy koniecznie musimy zmieniać Statut, tylko po to, żeby go zmieniać. Jak rozumiem, główne zastrzeżenia miał król Benjamin, także proponuję, żeby on zaproponował pożądane przez siebie zmiany.
Obrazek

Obrazek
Paweł Zanik
Kontakt:

Post autor: Paweł Zanik »

Przepraszam, ale jak mam rozumieć ten konstrukt statut Paktu? Co to jest w ogóle za Pakt? Gdzie jest król @Benjamin , który przedstawi swoje zastrzeżenia?
Awatar użytkownika
Andżej-chan Stempel
Biały Chan
Kontakt:

OBYWATEL

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Post autor: Andżej-chan »

Pakt Bundżadarski to organizacja międzynarodowa w skład której wchodzą Nan Di, Winkulia, Edelweiss, Fenocja i Nowa Orda.

Statut znajduje się tutaj: viewtopic.php?t=129

A gdzie jest król Benjamin to nie wiem, ale z tego co wiem nie śledzi wszystkich forów, niedawno prosił, żeby pingować go na discordzie, gdy w Winkulii będą coś od niego chcieli. Ja się nawet nie dziwię, bo też nie śledzę. Według ostatniego rankingu istnieją 22 fora mikronacji. A według statystyk Stempla w ostatnim miesiącu aktywnych było 95 mikronautów. 4,3 mikronauty na forum, i to wliczających tych mikronautów, którzy przez cały miesiąc napisali jeden post. :|
Obrazek

Obrazek
Paweł Zanik
Kontakt:

Andżej-chan pisze:Według ostatniego rankingu istnieją 22 fora mikronacji. A według statystyk Stempla w ostatnim miesiącu aktywnych było 95 mikronautów. 4,3 mikronauty na forum, i to wliczających tych mikronautów, którzy przez cały miesiąc napisali jeden post. :|
Powstanie Stempla jest niczym innym jak położeniem znicza na grobie. Pali się - fajnie. Nie pali się - niefajnie.

Król Benjamin jest znany z tego, że jest podfruwają i uwielbia się angażować we wszystko co się rusza, co grozi tym, że w pewnym momencie wszystko rozrusza w jakimś sensie i zapomni, że rozruszał, coś może będzie się ruszać, a reszta będzie czekać, aż się jeszcze bardziej rozrusza... Ja należę do osób, które się rozjuszają, kiedy widzę takie kurwidołki. Mam serdecznie dość doktryny sarmackiej w świecie mikronacji...

Musi być ktoś, kto będzie miał pieczę nad tymi rozmowami... Co 2 tygodnie, miesiąc trzeba sprawdzać, czy dany konstrukt państwowy v-żyje w ogóle. Jeżeli nie v-żyje, to stwierdzać jego zgon, a nie oszukiwać się, że coś v-żyje...

Do pojedynczych jednostek potrafi się wymierzyć sprawiedliwość, że od dzisiaj nie żyjesz, bo kurwą czy chujem rzuciłeś, ale względem v-państw już nie? Co to jest w ogóle Fenocja? Nie jest dzielnicą Sarmacji??
Awatar użytkownika
Pollina
Kontakt:

Post autor: Pollina »

Paweł Zanik pisze: 01 mar 2024, 21:55a nie oszukiwać się, że coś v-żyje...
Obrazek
Paweł Zanik
Kontakt:

Jakby Towarzyszka Pollina mogła rozszyfrować ten rebus, to byłbym wdzięczny. Nie śmiałbym dorosnąć do stóp, Towarzyszki. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rada Paktu”