Mundury wyjściowe [temat roboczy]

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Mundury wyjściowe [temat roboczy]

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 04 gru 2023, 16:44 Nie mogę się doczekać, aż armia będzie miała w końcu swój własny piękny system stopni, z tak dobrze wykonanymi pagonami.
Skoro Cesarz poruszył (poza forum) też sprawę mundurów wyjściowych (polowe już mamy), to myślę, że skoro mamy ustalone już stopnie wojskowe (pozostało tylko graficzne wykonania "na finalnie") to warto oba projekty prowadzić równolegle, tak by dopasować kwestie kolorystyki i potem nie poprawiać tego elementu. Finalne naramienniki ze stopniami muszą się przecież zgadzać kolorystycznie z mundurami.

Może punktem wyjścia będzie dawny mundur Gwardii Razorna?

Obrazek

Na jego podstawie zrobiłem potem matrycę (w lepszej rozdzielczości), gdy tworzyłem mundur dla Edelweiss... stąd te nietypowe kieszenie wzorowane na dawnych austriackich. Ale oczywiście wszelkie elementy można zmieniać - bo to plik, który mam w warstwach.

Obrazek
Powiedzmy, że jest to nasza baza wyjściowa...

Na początek ustalmy kwestie kroju mundurów (dla różnych rodzajów wojsk), a potem wykombinujemy kolorystykę i w dalszej części już będzie można robić inne elementy oraz dokończyć naramienniki (bo będą znane już kolory właściwe dla mundurów rodzajów wojsk).
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Niebiański Cesarz
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Re: Mundury wyjściowe [temat roboczy]

Post autor: Piotr Romanow »

Super! Cieszę, się że wykroje w sumie są już gotowe i pozostaną tylko małe poprawki "krawieckie". Co powiedziałbyś na to, aby podstawowym kolorem był jakiś feldgrün na wzór tej chińskiej zieleni?
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Pierwszy Margrabia Ocidene Marte
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Piotr Romanow pisze: 06 gru 2023, 16:33 Super! Cieszę, się że wykroje w sumie są już gotowe i pozostaną tylko małe poprawki "krawieckie".
W zasadzie ten krój nie wszedł do użytku w Edelwiess, bo finalnie poszło w mundury na wzór fiński... Możemy zostawić lub dokonać zmian, w zasadzie kroju kieszeni, choć ten mi się w sumie podoba.
Piotr Romanow pisze: 06 gru 2023, 16:33 Co powiedziałbyś na to, aby podstawowym kolorem był jakiś feldgrün na wzór tej chińskiej zieleni?
Czyli 538059 lub RGB 83, 128, 89?

W sumie ma swój urok... trochę w sumie blady, może nieco bardziej "soczysta" zieleń? Albo i nie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Niebiański Cesarz
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Może uderzymy w głęboką zieleń? Nwm np: Kolor HEX #0A381F - Zielony Mech.

Może wyglądać ciekawie. :)
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Pierwszy Margrabia Ocidene Marte
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Piotr Romanow pisze: 06 gru 2023, 17:39 Może uderzymy w głęboką zieleń? Nwm np: Kolor HEX #0A381F - Zielony Mech.
No to obrazowo (na naramienniku - bo tak najszybciej), od lewej:
- oryginalny feldgrün = 538059
- j.w. ale przyciemniłem 40 pkt w GIMP = 436748
- "głęboka zieleń" = 0A381F

Obrazek

Moim zdaniem wygrywa "głęboka zieleń"... ale przyciemniony feldgrün też się nada.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Kolejny test na matrycy munduru:

1/ Przyciemniony feldgrün = 436748

Obrazek

2/ Jeszcze bardziej przyciemniony feldgrün = 324d36

Obrazek

3/ Głęboka zieleń = 0A381F

Obrazek

4/ Próba uzyskania czegoś pośredniego pomiędzy przyciemniony feldgrün, a "głęboka zieleń" = 28442c

Obrazek

5/ Jak wyżej... suwaki nieco inaczej = 213b25

Obrazek

Chyba z powyższego damy radę coś wybrać? Mnie się chyba najbardziej podoba nr 4 (2 w sumie też dobry), ale czekam na inne opinie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Niebiański Cesarz
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Optował bym za czymś między 4/5 bo wyglądają bardzo dobrze. Możemy wziąć 4-ry jeżeli Tobie również się podoba. :)
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Piotr Romanow pisze: 08 gru 2023, 14:14 Optował bym za czymś między 4/5 bo wyglądają bardzo dobrze.
Pomiędzy 4 i 5 czyli lekko przyciemniony nr 4:

Obrazek

Teraz pytanka:

1/ Mundury dla lotników robimy też "ze stójką" czy dajemy inny krój pod koszule i krawat?

2/ Mundury dla lotnictwa morskiego - marynarskie czy może lotnicze w nieco innym odcieniu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Propozycja (pod dyskusję) munduru dla Sił Powietrznych (jednak lotnicy i stójka to się kłoci moim zdaniem) oraz Marynarki Wojennej (tutaj tradycyjnie dwurzędowa).

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Niebiański Cesarz
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

To tak, co do lotnictwa dalej widzę tam stalowe mundury z krawatem. Lotnictwo morskie? Może ciemniejsze mundury lotnicze by dostali?

Co do samej marynarki mam propozycję, aby były dwa mundury. Letni i zimowy. Letni byłby biały, a zimowy czarny. Wprowadzi to fajny smaczek do naszej armii.

Kolor lądowego munduru jak najbardziej mi odpowiada. Później pewnie będziemy myśleli o patkach i tutaj bym zaproponował współczesne rosyjskie, które są bardzo ładne i mogłyby zostać odziedziczone po Siłach Zbrojnych Brodrii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dowództwo Cesarskiej Armii”