Linie Lotnicze Dex Airlines (Grupa Dex Arlines)

Moderator: Prezydent Arcadii

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Linie Lotnicze Dex Airlines (Grupa Dex Arlines)

Post autor: Ronon Dex »

Historia prowadzenie przeze mnie linii lotniczych w mikroświecie ma już ponad 10 lat... bo 13 lutego 2014 powstały Bialeńskie Linie Lotnicze „Air Bialenia”. Było to przedsiębiorstwo państwowe, którym od początku zarządzałem i które miało szeroki zasięg w mikroświecie... lataliśmy m.in. z Republiki Bialeńskiej do NUPIA czyli na tereny dzisiejszej Arcadii.

Obrazek

Z czasem powołałem do życia prywatne przedsiębiorstwo lotnicze Voclan' Air, które miało swoją siedzibę na bialeńskich Wyspach Przyjaźni. Przez chwilę prowadziłem też państwowe linie lotnicze w Protektoracie Nan Di (dawniej terytorium zależne Brodrii, a obecnie niepodległe cesarstwo) o nazwie Air Nan Di, a wcześniej byłem głównym wspólnikiem w Interoceanicznym Towarzystwie Lotniczym "DRAK".

W chwili gdy "brałem rozwód" z Republiką Bialeńską, ówczesny niesławny prezydent Iwan Pietrow usiłował upaństwowić wszelkie moje przedsiębiorstwa (w tym Volcan' Air) i zagarnąć ten prywatny majątek... jak to złodzieje i niestabilni umysłowo dyktatorzy mają w zwyczaju.

Nie zamierzałem jednak się kłócić o kilka samolotów, które przejęto... zresztą dyskusja z osobą wtedy całkowicie już ignorowaną w mikroświecie nie miała całkowicie sensu. Postanowiłem zbudować swoje linie lotnicze od nowa... Miejsce znalazłem w Palatynacie Leocji - kraju przyjaznym i nieskonfliktowanym chyba z nikim, a jednocześnie ignorującym wypociny ówczesnych władz, dzisiaj już upadłej Bialenii... na sam koniec istnienia tego kraju, który osiem lat wcześniej tworzyłem "w pocie czoła" ogłoszono mnie nawet "przestępcą nr 1"... i nawet w Leocji usiłowano "ścigać", ku uciesze "gawiedzi"... :lol: :lol: :lol:

Nowe linie lotnicze nazwałem Dex Airlines...

Obrazek

Przy czym obecnie przedsiębiorstwo zostało stworzone jako konsorcjum... którego głównym elementem jest "bazowy" Dex Airlines, ale ma w swoim składzie zależne od siebie, pomniejsze i współpracujące przedsiębiorstwa lotnicze o zasięgu bardziej lokalnym - podczas gdy trzon Dex Airlines zajmuje się transportem międzykontynentalnym.

Obecnie flota Dex Airlines bazuje w Palatynacie Leocji, Cesarstwie Nan Di oraz od niedawna również w Skonfederowanych Stanach Arcadii.

Główny element firmy czyli "bazowe" Dex Airlines wykorzystuje obecnie już tylko samoloty RAT PF-772 i RAT PH-773, przy czym są to maszyny w wersjach PH-772LR i PH-773LR czyli o powiększonym zasięgu. Dzięki pewnym zwiększeniu powierzchni nośnej (rozpiętość skrzydeł), zastosowaniu nowych odmian - bardziej ekonomicznych silników oraz niewielkiej redukcji ładunku - na korzyść ilości paliwa zwiększono zasięgi z 13-14 tys. km do 16-17 tys. km.*

Przykłady floty Dex Airlines:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Użytkowane samoloty PH-77x występują zarówno wersjach pasażerskich, jak i w wersjach "cargo". Wykonują loty długodystansowe na trasach: porty lotnicze Arcadii - Nowy Brzeg w Palatynacie Leocji (PLNB) oraz latają z Leocji do Nan Di (port lotniczy w Wiecznym Mieście - NNWM) i do Nowej Ordy (Port Lotniczy w Bundżadarze - NOBP).

Ważnym elementem konsorcjum są zależne od Dex Airlines, regionalne lotnicze linie lokalne. Na chwilę obecną powołano dwie takie linie lotnicze:
- Oceania Air
- Wildair

Obie te linie użytkują 70-osobowe samoloty pasażerskie RAT PR-170, które mogą operować ze stosunkowo krótkich (na lotniskach regionalnych) pasów startowych.

Oceania Air lata zasadniczo tylko z Palatynatu Leocji na wyspy Oceanii Leockiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obecnie to przedsiębiorstwo należące do Grupy Dex Airlines prowadzi negocjacje z RAT w sprawie zakupu małych samolotów by sprostać nowemu zapotrzebowaniu na komunikacje z Wyspą Św. Małgorzaty. No i z tej racji pewnie będzie obecne również na forum Bastionu.

Dla Arcadii zdecydowanie większe znaczenie mają regionalne linie lotnicze (należące oczywiście do Grupy Dex Airlines) Wildair.

Na razie za pomocą samolotów RAT PR-170 prowadzimy komunikację lotniczą pomiędzy stolicą stanu Wildland - Lakeside, a pozostałymi stolicami stanów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednak oferta ma zostać wkrótce rozszerzona po otrzymaniu z RAT kolejnych maszyn - mamy zamiar przejąć większość rynku lokalnego nie tylko za pomocą niewielkich odrzutowców pasażerskich, ale też świadcząc usługi typu "Air Taxi" przy użycia małych samolotów klasy GA oraz śmigłowców.

Reza I Pahlavi Stempel
Kontakt:

OBYWATEL

Re: Linie Lotnicze Dex Airlines (Grupa Dex Arlines)

Post autor: Reza I Pahlavi »

@Ronon Dex to już chyba się rozwiązała zagadka Puchatka, kto pomoże przetransportować żołnierzy Imperium Anxi do dawnej Aquelii :D

Kiedy możemy zaczynać, Wielki Marszałku? To tylko spadochroniarze + wyposażenie i trochę zaopatrzenia.
Rozejrzą się po okolicy, zajmą miejscowe lotnisko (jeśli takowe w ogóle istnieje) i będą zabezpieczać lądowanie głównych sił drugiego rzutu.
Opracuję odpowiednią odezwę do ludności.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Reza I Pahlavi pisze: 19 lip 2024, 17:43 To tylko spadochroniarze + wyposażenie i trochę zaopatrzenia.
Ale chcesz desant spadochronowy z samolotów pasażerskich (lub ich wersji cargo) robić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Reza I Pahlavi Stempel
Kontakt:

OBYWATEL

Post autor: Reza I Pahlavi »

Racja, to nie Cesarstwo Niemieckie i ich dwupłatowce, czy co oni tam mają w powietrzu :lol:

Potrzebny mi będzie w takim razie tylko zatankowany samolot cargo i kilkudziesięciu żołnierzy do obsadzenia lotniska.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Reza I Pahlavi pisze: 19 lip 2024, 22:04 Potrzebny mi będzie w takim razie tylko zatankowany samolot cargo i kilkudziesięciu żołnierzy do obsadzenia lotniska.
Co prawda nie sądzę by trzeba było teren dawnej Aquelii, a obecnie Anxi zajmować zbrojnie - bo przecież od 10 miesięcy ten teren należy do Nan Di... tylko "gospodarza" tam nie było. Jednak nie widzę problemu - przewiezienie kilkudziesięciu ludzi i ładunku nie stanowi dla Dex Airlines żadnego problemu.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wildland”