Zakłady Lotnicze "Ronon Air Tech"

Moderator: Prezydent Arcadii

Awatar użytkownika
Reza I Pahlavi Stempel
Posty: 228
Rejestracja: 06 wrz 2023, 00:06
Kontakt:

OBYWATEL

Re: Zakłady Lotnicze "Ronon Air Tech"

Post autor: Reza I Pahlavi »

No cóż ;)

Powiedzmy, że mamy bardzo duże poczucie zagrożenia :lol:
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Posty: 1089
Rejestracja: 05 lip 2023, 06:35
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Re: Zakłady Lotnicze "Ronon Air Tech"

Post autor: Ronon Dex »

Reza I Pahlavi pisze: 02 wrz 2024, 19:55 No cóż ;)

Powiedzmy, że mamy bardzo duże poczucie zagrożenia :lol:
Tak na dwa ogromne lotniskowce? Trochę realizmu... Nan Di ma takie dwa i Arcadia sobie dwa zamówiła... nie idź w kierunku znanym z niektórych mikronacji czyli "mam miljon czołguf"... ;) :lol:

Karol Keane pisze: 02 wrz 2024, 20:09 ps. w innym temacie podajesz 140 myśliwców, ale te F-12B to też pokładowe maszyny. Razem daje to 230 samolotów dla lotniskowców. :)
F-12C to odpowiednik realowego F-35C czyli typowy samolot pokładowy, do używania na klasycznych lotniskowcach czyli katapulty przy starcie i liny hamujące oraz hak przy lądowaniu.

F-12B to odpowiednik realowego F-35B czyli samolot STOVL (krótki start i pionowe lądowanie)... owszem jak najbardziej może być maszyną pokładową dla małych lotniskowców czy okrętów lotniczo-desantowych i zwykle faktycznie tak jest.

Jednak niekoniecznie tak być musi... równie dobrze może być samolotem operującym z lądu, gdzie może wykorzystywać do startu w zasadzie byle kawałek równej powierzchni, często kilkadziesiąt metrów wystarcza, a ląduje pionowo (gdy jego masa nieco spadnie na skutek zużycia paliwa itp.).

W przypadku Arcadii, ale wcześniej w Bialenii takie maszyny latały w Siłach Powietrznych i bazowały w rejonach gdzie była słaba infrastruktura lotniskowa (im wystarczało lotniska "dla awionetek"), zresztą zastąpiła AV-4 czyli odpowiednik realowych Harrierów (nie mylić z Sea Harrierem).

To też taka rezerwa bojowa, gdy przeciwnik zniszczy lotniska i pasy startowe... F-12B moga działać dalej i uzupełnić lukę zanim betonowe drogi startowe zostaną naprawione.

Jak się domyślasz to F-12A jest odpowiednikiem F-35A czyli samolotu działającego z klasycznych lotnisk z betonowymi czy asfaltowymi pasami... choć akurat mają krótszy rozbieg i jak starsze generacje samolotów myśliwskich, a co za tym idzie wymogi co do długości dróg startowych są mniejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Reza I Pahlavi Stempel
Posty: 228
Rejestracja: 06 wrz 2023, 00:06
Kontakt:

OBYWATEL

Re: Zakłady Lotnicze "Ronon Air Tech"

Post autor: Reza I Pahlavi »

No może coś w tym jest z tą flotą i może jakieś małe lotniskowce wystarczą :lol:

Milion czołgów potrzebuje całego morza paliwa i smarów :roll:

Oba te samoloty są jak najbardziej dla mnie w takim razie 💪

Przy moich sąsiadach, to będę musiał rzeczywiście zagonić mieszkańców do budowy odpowiedniej infrastruktury lotnisk i pasów startowych dla wersji F-12A
, ale masz rację i trzeba się liczyć z atakiem na lotniska w razie czego i przyznaję rację - F-12B się przyda 🙏
Awatar użytkownika
Karol Keane
Posty: 98
Rejestracja: 26 sie 2024, 15:31
Kontakt:

Re: Zakłady Lotnicze "Ronon Air Tech"

Post autor: Karol Keane »

No tak, to prawda. Moje myślenie kategoriami wyspiarza nie bierze się jednak z nicości, mieszkam na wyspie, bo Nowal to wyspa, tylko taka nieco większa, z trzema okręgami administracyjnymi i tajemnicami Istów w lasach górskich oraz dolinach puszczy. Swoją drogą, dla wersji B, to u nas chyba byłoby najlepiej z tą nieciekawą infrastrukturą lotniskową. Dwa okręty-doki też są na liście do nabycia dla Marynarki Wojennej. W końcu ktoś musi ten desant na Morinię zawieźć (i nieco więcej eksplorerów na Elderland też).
redaktor SOKN Webpress
Strona Obywatelska Królestwa Nowal
ODPOWIEDZ

Wróć do „New Olympia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość