Flaga Arcadii - dyskusja

Moderator: Prezydent Arcadii

Awatar użytkownika
Mark Felt
Kontakt:

Re: Flaga Arcadii - dyskusja

Post autor: Mark Felt »

Inny projekt niż sugerowałem, z tego co pamiętam optowałem za nr. 3 ;) Ale dla dobra narodu oczywiście się zgodzę za projektem przedstawionym przez Mr. Ludovic. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Francisco País
Kontakt:

Post autor: Francisco País »

Trochę już się pogubiłem w kwestii naszej symboliki. Mamy w końcu wybraną jakąś flagę i godło? Pytam, bo chciałem zamówić dla kongresu pieczęcie.
Awatar użytkownika
Mark Felt
Kontakt:

Francisco País pisze: 13 cze 2024, 07:49 Trochę już się pogubiłem w kwestii naszej symboliki. Mamy w końcu wybraną jakąś flagę i godło? Pytam, bo chciałem zamówić dla kongresu pieczęcie.
Co to flagi to tak, jest wybrana Szanowny Panie Spikerze. W kwestii godła państwowego to na razie padło kilka propozycji jego wersji wykonanych przez Mr. Dexa, zresztą tak samo jak z projektem flagi, ale sprawa godła nie ruszona :). Ja optowałem za nr 3, ale z racji przeciągającej się dyskusji w tym temacie jestem otwarty na każdą propozycję :).

Flaga:
Obrazek

Propozycje godła:

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek
[/quote]
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrew Hordeman
Kontakt:

Post autor: Andrew Hordeman »

O ile wcześniej ta dyskusja miała prawo się tak ciągnąć, bo nie mieliśmy władzy wykonawczej... To teraz proponuję, by po prostu @Mark Felt podejmował wiążące decyzje w konsultacji z naszym naczelnym heraldykiem @Ronon Dex. Bo w dotychczasowy sposób my donikąd nie dojdziemy. Arcadia potrzebuje silnego przywództwa. :D
Awatar użytkownika
Azyen J. Hofsteede
Kontakt:

Post autor: Azyen J. Hofsteede »

Obrazek

Od siebie dodam taką własną interpretację flagi, gdyż osobiście byłbym skłonny użyć trochę chłodniejszych barw. Udostępniam bo kto wie, może wam też się spodoba.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Post autor: Ronon Dex »

Azyen J. Hofsteede pisze: 04 lip 2024, 15:14 Od siebie dodam taką własną interpretację flagi, gdyż osobiście byłbym skłonny użyć trochę chłodniejszych barw. Udostępniam bo kto wie, może wam też się spodoba.
Ciemniejszy kolor środkowego pola przewijał się już w toku dyskusji nad flagą... jak zresztą można wyczytać z początku tego tematu - ale poszliśmy w kierunku jaśniejszego i w zasadzie temat flagi jest zakończony, bo obecna została już przyjęta oficjalnie i raczej nie ma chyba już sensu "odgrzewać dyskusji", skoro temat flagi został już zamknięty. Jest wiele innych spraw do ustalenia i zaprojektowania...
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrew Hordeman
Kontakt:

Post autor: Andrew Hordeman »

Jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii symboli stanów i głównych miast, w tym stolicy. Jeśli Mr @Azyen J. Hofsteede byłby gotów pomóc, to myślę, że wielu gubernatorów (ja z pewnością!) byłoby zainteresowanych współpracą.
Awatar użytkownika
Azyen J. Hofsteede
Kontakt:

Post autor: Azyen J. Hofsteede »

Andrew Hordeman pisze: 04 lip 2024, 20:23 Jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii symboli stanów i głównych miast, w tym stolicy. Jeśli Mr @Azyen J. Hofsteede byłby gotów pomóc, to myślę, że wielu gubernatorów (ja z pewnością!) byłoby zainteresowanych współpracą.
Oczywiście, wystarczy do mnie napisać a ja się zajmę takimi rzeczami. :D
Awatar użytkownika
Mark Felt
Kontakt:

Ja byłbym zainteresowany, bo nie wiem czy to co sam zrobiłem jest w jakikolwiek sposób ładne pod względem graficznym :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Post autor: Ronon Dex »

W związku ze zlotem (w realu) mikronacyjnym w Poznaniu (16-18 sierpnia) zamówiłem przez Helwetyka dodatkowo flagę Arcadii (dodatkowo bo tutaj miałem tylko zamówione Nan Di i Oceanię Leocką).

Z przyczyn technicznych trzeba było zmienić proporcje (wszyscy tak musieli, bo wykonawca robi tylko w jednym formacie) i przerobić na odpowiedni format graficzny (co mi od ręki załatwił nieoceniony Helwetyk Romański).

Tak to wygląda... https://kustosz.stempel.org.pl/1029/100 ... 633182.pdf

Wiem, że mamy inne proporcje oficjalnie, ale to tylko na potrzeby produkcji flagi zjazdowej, bo warto by się Arcadia jakoś zaprezentowała i w ogóle była obecna - choćby tylko w jednej osobie (chyba, że któryś w Was się też wybiera, a ja o tym nie wiem) czyli mojej.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kongres”