Kwestie oznakowania, kodów i pomniejszych symboli.

Moderator: Prezydent Arcadii

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Kwestie oznakowania, kodów i pomniejszych symboli.

Post autor: Ronon Dex »

Przy okazji implementowania linii lotniczych w Arcadii zauważyłem, że nie ma jak oznaczać lotnisk, a w zasadzie samolotów również - to drugie można sobie na razie odpuścić, ale lotniskom warto przypisać kody literowe.

W sumie to takowe w mikro już istnieją kupę lat... choć różnie z popularnością.

Dawno temu (z 10 lat temu) zaproponowałem kod nawiązujący do realowego ICAO... bo z sumie trudno coś wykombinować, skoro ktoś już kiedyś wymyślił czytelny i praktyczny system.

Kod ma cztery litery:

Pierwsza - określa kontynent
Druga - określa kraj
Trzecia i czwarta to oznaczenie lotniska w danym kraju.

Przy czym w przypadku samodzielnych wysp poza kontynentami/grupami wysp - w zasadzie takich niewiele, bo na razie z takowych i przystępujących do systemu to tylko Leocja, która ma indywidualne dwie pierwsze litery PL czyli Palatynat Leocji.

Z państw, które przyjęły system to:

- NBxx / nieistniejąca już Republika Bialeńska,
- NNxx / Nan Di
- NOxx / Nowa Orda
- NCxx / Nieistniejąca Brodria, a "C" od "carstwa" bo "B" było już zajęte przez Bialenię.

W tych przypadkach N = Nordata.

Na innych kontynentach dołączył się Edelweiss z oznakowaniem: OExx - gdzie "O" to Orientyka, a wspomniana już Leocja ma indywidualne PLxx.

Gdybyśmy przyjęli w Arcadii ten system to trzeba wykombinować literę dla kontynentu, bo "Neokontynent" z literą "N" odpada - "N" jest zajęte przez Nordatę. Jednak ten kontynent miał wiele nazw, w tym nieco ugruntowaną za czasów map niesławnego KIK nazwę "Gargantuika".

W sumie litera "G" byłaby do wykorzystania, bo inne litery od kontynentów to: N = Nordata, O = Orientyka, V = Vaarland, W = Wurtuazja, M = Morenika, P = Polarktyka, H = Hiperborea itd. - ale "G" jest całkiem wolne.

Czyli kod naszych lotnisk były w kombinacji:

GAxx - gdzie G = Gargantuika, A = Arcadia.

Dla przykładu lotniska w Wildlandzie np.

GALS = Lakeside
GAAP = Apaczi

... nasza stolica państwa np. GANN.

Co Wy na to?
Obrazek
Awatar użytkownika
Julius Ludovici
Kontakt:

Re: Kwestie oznakowania, kodów i pomniejszych symboli.

Post autor: Julius Ludovici »

Nigdy wcześniej nie kodowałem lotnisk (w Suderlandzie też kodów nie posiadały), ale jeśli to potrzebne w celach narracyjnych to jak najbardziej możemy przyjąć taki schemat
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Julius Ludovici pisze: 04 lip 2024, 10:18 Nigdy wcześniej nie kodowałem lotnisk (w Suderlandzie też kodów nie posiadały)...
Gdyby istniał obecnie to pewnie z racji pewnej samodzielności i zajmowania całego, odseparowanego lądu mógłby dostać po prostu indywidualne litery SUxx,
Obrazek
Awatar użytkownika
Mark Felt
Kontakt:

Post autor: Mark Felt »

Świetna sprawa, sam myślałem aby przyjąć jakieś rozwiązania dla tablic rejestracyjnych dla form narracyjnych :).
Pomysł bardzo mi się podoba i jestem za jego przyjęciem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Mark Felt pisze: 04 lip 2024, 12:06 ...sam myślałem aby przyjąć jakieś rozwiązania dla tablic rejestracyjnych dla form narracyjnych :).
Tablice rejestracyjne można też wykombinować... na szybko i na potrzeby Ronon Dex Trucking Company zrobiłem sobie takie:

Obrazek

Ale to tylko prosty plik graficzny, więc mogę go zmienić jak coś ustalimy "systemowo".
Obrazek
Awatar użytkownika
Mark Felt
Kontakt:

Ronon Dex pisze: 04 lip 2024, 12:12
Mark Felt pisze: 04 lip 2024, 12:06 ...sam myślałem aby przyjąć jakieś rozwiązania dla tablic rejestracyjnych dla form narracyjnych :).
Tablice rejestracyjne można też wykombinować... na szybko i na potrzeby Ronon Dex Trucking Company zrobiłem sobie takie:

Obrazek

Ale to tylko prosty plik graficzny, więc mogę go zmienić jak coś ustalimy "systemowo".
Bardzo mi się podoba! Jasne można dograć jakieś elementy ale jeśli to było robione na szybko to czapka z głowy ;). Na pewno wrzucę propozycję myślę, że do jutra powinna się pojawić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Wielki Marszałek
Kontakt:

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA NANDYJSKIE

Czy mam rozumieć, że jako Prezydent "autografujesz" te oznaczenia lotnisk? I mamy jedną sprawę załatwioną?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mark Felt
Kontakt:

Ronon Dex pisze: 04 lip 2024, 12:59 Czy mam rozumieć, że jako Prezydent "autografujesz" te oznaczenia lotnisk? I mamy jedną sprawę załatwioną?
Tak autografuje, podpisuje się i jestem za - nie ma co przeciągać przyjęta forma raczej nie powinna budzić zastrzeżeń.

P.S
Z mojej winy przez przypadek zmieniłem Twój post :/ bardzo przepraszam, co nagle to po diable.
Obrazek
Awatar użytkownika
Francisco País
Kontakt:

Post autor: Francisco País »

Nie znam się na tych sprawach i nigdy się tym nie interesowałem. Ktoś jednak musi odpowiadać za takie biurokratyczne pierdółki, abyśmy mogli podróżować bez przeszkód ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac Odkrywców”